Kapat× Destek 0850 333 0 565

Yönlendirme işlemi iki şekilde uygulanmaktadır

  1. Tescil edilen alan adının sunucuya Hosting şirketine yönlendirilmesi.
  2. Tescil edilen alan adının diğer farklı bir alan adı üzerine yönlendirilmesidir.

Birincisi; Alan adı yönlendirme alan adını aldıktan sonra bu alan adının hosting hizmeti aldığınız firmaya yönlendirilmesidir. Alan adı yönlendirme işlemini DNS yönlendirme yapmak için Hosting aldığınız firmadan yönlendirmenin yapılacağı DNS adreslerini almanız gerekmektedir.

Alan adınızı KMK’  ya yönlendirme yapacaksanız aşağıdaki DNS Bilgilerini kullanabilirsiniz.

ns1.kmkiletisim.com
ns2.kmkiletisim.com

Yazılım Market

Yazılım Marketi şimdi incele, ihtiyacın olan teknolojiye hemen sahip ol >>

Bu DNS adreslerini alan adınızı tescil ettirdiğiniz firmanın kontrol panelinden DNS ayarları bölümünden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Alan adınızı tescil ettirdiğiniz firma size bir kontrol paneli sağlamadıysa irtibata geçerek Yeni DNS Bilgilerinizi güncelletmenizde yeterli olacaktır.

Alan adı yönlendirme işleminin DNS değişikliğinden sonra etkin hale gelmesi 1 saat ile 24 saatlik bir süre arasında gerçekleşir.

İkincisi; Alan adınızı başka bir alan adına da yönlendirebilirsiniz.Yani domain yönlendirme ile www.yenialanadi.com alan adını www.eskialanadi.com alan adına yönlendirmeniz mümkün. Bu tür domain yönlendirme (domain forwarding) hizmetini KMK ücretsiz olarak vermektedir.

Örneğin; www.kmkbilisim.com alan adı www.kmk.net.tr alan adına yönlendirilmiştir. Bu işlemi şu şekilde de örnekliyebiliriz bir odanın iki kapısının olduğunu varsayarsak iki farklı kapıdanda aynı odaya girebiliriz. Alan adınızı KMK sunucularından farklı bir sunucuya yönlendirecekseniz alan adı yönlendirme formunu doldurup onaylamanız gerekmektedir. Alan adı yönlendirme ile ilgili soru ve sorunlarınızı alan adı yönetimimizle paylaşabilirsiniz.

Yardım Al