Kapat× Destek 0850 333 0 565
E-ticaret sektöründe rekabet gücünü kazanabilmek için en önemli adım eticaret sitenize seo çalışması yapmaktır. Seo çalışmaları yaparken bir hedef ve strateji belirlemeli ve bu belirlediğiniz yola uygun şekilde çalışmalısınız.
E-ticaret Seo Tavsiyeleri

Öncelikle neyi hedeflediğinize karar verin. Arama motorlarında hangi kelimeler size müşteri kazandıracak özellikte ve bu kelimelerde ki aramalarda rakipleriniz kimler, hangi çalışmaları yapmışlar. Sıkı bir takip gerçekleştirin. Sonra bu anahtar kelimeleri hangi şekilde kullanacağınızı belirleyin.

Anahtar kelimeleri kullanırken eticaret sitenizde alakalı sayfalar ve ürünlerde kullanmaya çalışın, her ürün için ilgili anahtar kelimeleri girin. Seo çalışmalarınızı bir firmayla beraber yapacaksanız buna uygun bir bütçe ayırın. Seo firmasıyla çalışmaya başlamadan önce mutlaka referanslarını inceleyin ve tabi ki e-ticaret yazılımı alacağınız firmayı da seçerken aynı özeni gösterin. Alacağınız eticaret yazılımı seo uyumlu olmasına, kod yapısının temiz ve düzenli olmasına dikkat edin.

E-ticaret yazılımınız size seo çalışmalarınızı yapabilecek yetkiyi vermelidir. Örneğin sayfa ve ürün isimlerini başlığa uygun şekilde oluşturmalıdır. Site içi URL’ler önemlidir.

E-ticaret siteleri için verebileceğimiz bir diğer tavsiye ise, e-ticaret sitenizi ve içerisindeki ürün sayfalarını dizinlere kayıt etmenizdir. Google, Yandex ve Bing şu an en önemli arama motorlarındandır. Bu arama motorlarının dizinlerine düzenli olarak ürün sayfalarınız ve diğer sayfalarınız kayıt edilmelidir.

E-ticaret siteniz için yapabileceğiniz seo çalışmalarından birisi de blog sayfası oluşturmaktır. E-ticaret siteniz içinde ya da farklı bir alan adıyla bir blog sitesi oluşturun. Burada günlük en az bir makale yayınlayın. Tabi ki yayınlayacağınız makaleler satışını yaptığınız ürünlerle alakalı olmalı. Buradan yayınladığınız makalelere link ekleyerek e-ticaret sitenize kullanıcı trafiği sağlayın. Yayınlayacağınız makaleler ilgi çekici içerikte ve tamamen özgün olmalıdır. Kopyala Yapıştır ile yayınladığınız makaleler size değil makaleyi kopyaladığınız yere yarar sağlar bunu unutmayın.

Tanıtımınızı yapabileceğiniz web sitelerine özgün ve sıkıcı olmayan bir tanıtım yazısı yazarak ekleyin.

Seo çalışmalarınızı belirlediğiniz doğru yol ve hedef doğrultusunda gerçekleştirirseniz ve ihmal etmezseniz bulunmak istediğiniz konuma tabi ki gelebilirsiniz. Arama motorlarında ne kadar ön sıralarda çıkarsanız o kadar müşteri kazanabilirsiniz.

Yorum

Yardım Al